Monaghano lietuvių bendruomenė kaip labdaringa organizacija buvo įkurta 2007 m. sausio mėnesį. Mūsų pagrindiniai tikslai buvo ir yra – skatinti jaunąją kartą nepamiršti lietuvių kalbos bei papročių, prisidėti prie teigiamo Lietuvos įvaizdžio kūrimo, atstovauti lietuvius, gyvenančius Monaghane ir jo apylinkėse, bei palaikyti ir plėtoti draugiškus santykius su vietine airių bendruomene. Monaghano lietuvių bendruomenės ir lituanistinės mokyklėlės veikla nevyktų be geranoriškų tėvelių, vietinių organizacijų bei rėmėjų skiriamų lėšų ir užtarimo. Monaghano lietuvių bendruomenė palaiko glaudžius ryšius ir su kitomis Airijoje aktyviai veikiančiomis lietuvių bendruomenėmis ir grupėmis. Kaip tik tokio bendradarbiavimo dėka, rugsėjo 21 d. Mayo lietuvių bendruomenė mums suteikė galimybę Monaghane surengti A. Vilčinsko koncertą “Grįžtu namo”. Koncerte dalyvavo ne tik lietuviai, bet sulaukėme ir airių tautybės svečių, bendruomenės rėmėjų ir draugų, kurie nuo pat Monaghano lietuvių bendruomenės bei lituanistinės mokyklėlės įkūrimo pradžios padėjo mums ne tik finansiškai, bet ir atstovo mūsų bendruomenę įvairiose vyriausybinėse, nevyriausybinėse bei komercinėse organizacijose. Labai apgailestaujame, kad renginio metu vienas iš jų buvo įskaudintas vienos vakaro dalyvės, kuri savo netoleruotinu elgesiu ir jokiais faktais nepagrįstomis kalbomis įžeidė ne tik jį, bet ir kitus jo draugijoje esančius asmenis.

Monaghano lietuvių bendruomenė griežtai atsiriboja nuo šios vakaro dalyvės šmeižikiškų pareiškimų ir įžeidimų. Mums nuoširdžiai gaila, kad mūsų gerbiamas rėmėjas ir bendruomenės draugas jaučiasi įžeistas ir pažemintas. Todėl viešai atsiprašome jo už jam padarytą moralinę žalą. Tuo pačiu, atsiprašome visų koncerto dalyvių, kurių nuotaiką, vienokiu ar kitokiu būdu, sugadino ar kažkaip kitaip paveikė šis nemalonu incidentas.

Nuoširdžiai dėkojame visiems už supratimą ir palaikymą, ir tikimės, kad paskalų lygio komentarai daugiau nebus skleidžiami.

 

Pagarbiai,

 

Monaghano lietuvių bendruomenės komitetas